Oferta artystyczna. Wioska indiańska z Torunia - Wioska indiańska Huu-Ska Luta

Wioska indiańska Huu-Ska Luta
Przejdź do treści
NASZA OFERTA
Wioska indiańska Huu-Ska Luta. Pokazy indiańskich tańców Powwow. Spotkanie z kulturami Indian Ameryki Północnej.
Zespół specjalizuje się w pokazach tradycyjnych indiańskich tańców Powwow, które mogą być doskonałą oprawą targów, konferencji, eventów firmowych, pikników country, imprez dla dzieci lub promocji.

Siłą naszych występów jest prawdziwa pasja - Indianie Ameryki Północnej -  nie jesteśmy aktorami. Własnoręcznie wykonujemy rękodzieło, przedmioty codziennego użytku, regalia i  elementy strojów do tańca. Nasza wiedza na temat historii rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej oraz ich kultur materialnych i folkloru jest ciągle wzbogacana, nie tylko dzięki materiałom źródłowym, ale również przez bezpośredni kontakt z Indianami.

Pokazy tańców tradycyjnych Powwow odbywają się w unikalnej scenografii wioski indiańskiej, złożonej z namiotów Tipi - domostw charakterystycznych dla indiańskich plemion z regionu Wielkich Równin Ameryki Północnej.

Spotkania z kulturami indiańskimi mogą odbywać się przez cały rok. W scenografii wioski indiańskiej wiosną i latem w plenerze, a jesienią i  zimą na sali, w formie koncertów i pokazów tańca, spotkań edukacyjnych  lub integracyjnych. Udział naszego zespołu podnosi atrakcyjność każdego spotkania.
Dysponujemy odpowiednią liczbą namiotów Tipi, wyposażenia oraz osób, aby obsłużyć dwa eventy w jednym terminie.
W ramach naszej działalności oferujemy:
* Spotkania z kulturami Indian Ameryki Północnej w Domach Kultury i Muzeach;
* Wioskę indiańską - namioty Tipi na Państwa evencie;
* Pokazy indiańskich tańców Powwow;
* Zabawy integracyjne w stylu Dzikiego Zachodu;
* Spotkania edukacyjne dla dzieci w szkołach i przedszkolach;
* Warsztaty rękodzieła indiańskiego;
* Wystawy replik rękodzieła Indian Ameryki Północnej w Domach Kultury i Muzeach;
* Oprawę artystyczną targów, konferencji, festiwali i imprez plenerowych oraz Nocy Muzeów;

Bierzemy udział w firmowych imprezach plenerowych, festynach z okazji Dni Miast i Gmin, Dnia Dziecka, festiwalach country i innych eventach tematycznych.
Oferta skierowana jest do: agencji artystycznych i reklamowych, ośrodków wczasowych i kolonijnych, biur turystycznych oraz  organizatorów różnego rodzaju targów, konferencji, spotkań integracyjnych, pikników, festynów, eventów firmowych, imprez kulturalnych oraz spotkań edukacyjnych w szkołach i przedszkolach.
Wioska indiańska i wystawa rękodzieła w namiocie Tipi.
Wioska indiańska i wystawa rękodzieła w namiocie Tipi.
Namioty Tipi wyposażone są w wiele przedmiotów codziennego użytku: siedziska, posłania ze skór, ścianki, ozdoby wojenne na głowę (pióropusz, czapy z piór i skór).
Różnego rodzaju broń sieczną (tomahawki, gunstocki, maczugi, noże wykonane z kości, rogów, krzemienia i stali), ozdobne pokrowce na noże, tarcze wojenne, karabiny z pokrowcami, włócznie, łuki i zdobione kołczany. Stroje - koszule męskie i suknie kociece - typowe dla plemion z Równin XIX wieku, torby, kufry i pojemniki typu parfleche wykonane z surowej skóry bizona lub jelenia oraz wyszywane koralikami torby do Tipi.
Instrumenty: bębny, flet i różne grzechotki (wykonane ze skóry, raciczek jeleni i saren, skorupy żółwia itp.) oraz dziecięce nosidełka i zabawki.
Wszystkie repliki rękodzieła, broni i przedmiotów codzienego użytku wykonane są ręcznie z naturalnych surowców i według kanonów sztuki indiańskiej.
Pokazy indiańskich tańców Powwow w wykonaniu zespołu Huu-Ska Luta.
- pokaz tradycyjnych tańców indiańskich Powwow może odbyć się na przygotowanej scenie lub na terenie wioski indiańskiej  
- pokaz prowadzony jest przez doświadczonego konferansjera zespołu, omawiającego szczegóły programu i znaczenie każdego z przedstawianych tańców
- pokaz zakończony zostanie wspólnym tańcem społecznym z uczestnikami eventu - Round Dance (taniec Kręgu)
- tańce Powwow wykonywane są przy oryginalnej muzyce Indian Ameryki Północnej
- w trakcie pokazu zespołu, uczestnicy wydarzenia, mogą zostać zaproszeni do udziału w niektórych z prezentowanych tańców społecznych 🙂
Pokazy indiańskich tańców Powwow w wykonaniu zespołu Huu-Ska Luta
Przykładowe  animacje w wiosce indiańskiej dla dzieci i dorosłych:
strzelanie z łuku, strzelanie z dmuchawki, strzelanie z winchestera i colta peacemaker,
rzut włócznią, rzut lassem, rzut tomahawkiem, rzut nożem, rzut migdałami bizona, indiańskie łowienie ryb, płukanie złota, bieg Apacza, wyścig z orlim jajkiem, polowanie na grzechotniki, indiańskie narty, wyścig węży, przeciąganie lassa, konkursy i nauka tańca indiańskiego, indiańskie kalambury i wiele innych.

Oferujemy również  warsztaty rękodzielnicze dla grup zorganizowanych: nauka wykonywania prostego rękodzieła indiańskiego - (wisiorki, talizmany, bransoletki, woreczki, łapacze snów) - wykonywanego z surowców naturalnych: szklane  paciorki, skóra, drewno, pióra, sztuczne ścięgna itp.
Przykładowe animacje dla dzieci i dorosłych w wiosce indiańskiej Huu-Ska Luta
WIOSKA INDIAŃSKA HUU-SKA LUTA
RAVEN DARIUSZ LIPECKI
NIP: 8791531719
tel. + 48 607563104


                 

  Adres korespondencyjny:
   ul. Dziewulskiego 15 D /45
   87-100 Toruń
   e-mail: d.lipecki@gmail.com
Copyright © by Raven Dariusz Lipecki 2020
Wróć do spisu treści